Положення про проведеня спартакіади

ПОЛОЖЕННЯ
про проведення обласних спортивних ігор школярів
І. Загальне положення
1.1. Обласні спортивні ігри школярів проводяться з метою: упровадження фізичної культури і спорту в повсякденний побут юнаків та дівчат, зміцнення їх здоров’я, підготовки до життя і трудової діяльності; підвищення ефективності навчально-тренувальної роботи в спортивних секціях загальноосвітніх навчальних закладах, подальшої пропаганди фізичноїкультури і спорту; підвищення якості роботи спортивних шкіл з метою підготовки спортивних резервів для збірних команд області; підведення підсумків роботи управлінь, відділів освіти виконавчих комітетів міських рад, районних державних адміністрацій в напрямкуспортивно-оздоровчої фізичної культури, масового спорту; формування збірних команд школярів з видів спорту для участі увсеукраїнських змаганнях.
1.2. Обласні спортивні ігри школярів проводяться поетапно:
І етап – змагання в загальноосвітніх навчальних закладах. Змагання проводяться в загальноосвітніх навчальних закладах з найбільш популярних видів спорту та за програмою дитячих спортивних ігор “Старти надій” серед учнів 5-9-х класів загальноосвітнього навчального закладу.
ІІ етап – районні та міські змагання.
 У змаганнях беруть участь команди загальноосвітніх шкіл. Змагання проводяться з видів спорту, які включено до програми обласних ігор, і які є в спеціалізації дитячо-юнацьких спортивних шкіл, та з найбільш популярних видів спорту.
ІІІ етап – фінальні обласні змагання.
 У змаганнях беруть участь збірні команди школярів міст та районів області.
 У змаганнях “Старти надій” бере участь паралель класу-переможця районних та міських змагань.
1.3. Змагання проводяться на спортивних базах навчальних закладів.
1.4. Змагання проводяться згідно з діючими правилами з видів спорту, затверджених спортивними федераціями України.
ІІ. Керівництво проведенням змагань
2.1. Загальне керівництво з підготовки та проведення обласних фінальних  змагань здійснюється Департаментом освіти і науки обласної державної адміністрації, обласним відділенням (філією) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, обласною дитячо-юнацькою спортивною школою.
2.2. Керівництво проведенням змагань на І та ІІ етапах здійснюється адміністраціями загальноосвітніх шкіл, управліннями, відділами освіти виконавчих комітетів міських рад, районних державних адміністрацій.
2.3. Безпосереднє проведення змагань ІІІ етапу здійснюється обласною дитячо- юнацькою спортивною школою, Головною суддівською колегією обласних спортивних ігор школярів.
2.4. Головні судді та суддівські колегії з видів спорту визначаються спільно обласною дитячо-юнацькою спортивною школою та обласними федераціями з видів спорту.
ІІІ. Учасники змагань – організації та особи
3.1. У змаганнях із видів спорту за програмою обласних спортивних ігор школярів беруть участь збірні команди міст та районів які розподілені по групах до складу яких входять учні загальноосвітніх навчальних закладів:
І група: міста Конотоп, Суми, Ромни, Охтирка, Шостка, Лебедин, Глухів;
ІІ група: райони Сумський, Білопільський, Краснопільський, Ямпільський, Великописарівський, Липоводолинський, Буринський, Серединобудський, Недригайлівський, Тростянецький, Кролевецький, Путивльський;
ІІІ група: райони Роменський, Конотопський, Глухівський, Охтирський, Лебединський, Шосткинський.
3.2. До складу команд учасниць змагань із видів спорту мають право входити учні спортивних інтернатів та училищ фізичної культури при умові участі цих спортсменів у складі збірної команди області або дитячо-юнацької спортивної школи області у всеукраїнських змаганнях.
ІV. Строки та порядок подання заявок,умови участі команд у змаганнях
4.1. Попередні заявки на участь в обласних спортивних іграх школярів подаються за 10 днів до початку змагань з виду спорту до обласної дитячо- юнацької спортивної школи за телефоном 22-22-20.
4.1. Іменні заявки з усіма документами на участь у змаганнях з виду спорту подаються до 14 години в день приїзду на змагання у Головну суддівську колегію за адресою м. Суми, вул. 20 років Перемоги 9-А (приміщення обласної дитячо-юнацької спортивної школи).
 Команди, які прибули пізніше, у змаганнях беруть участь поза конкурсом, а спортсмени виступають в особистому заліку.   Представник команди подає до Головної суддівської колегії змагань такі документи:
 іменну заявку з виду спорту, завірену начальником управління, відділу освіти виконавчого комітетету міської ради, районної державної адміністрації, представником команди, лікарем. На змагання «Старти надій» заявка повинна бути завірена директором школи, класним керівником;  копію сторінки «загальні відомості» класних журналів, завірену директором школи (тільки на змагання «Старти надій»); паспорт (якщо учням виповнилось 16 років), свідоцтво про народження на кожного члена команди молодше 16 років; учнівські квитки або довідка з фотокарткою, завірені адміністрацією школи на поточний навчальний рік;  копію наказу про передачу учня на навчання до училища фізичної культури або спортивного інтернату;  звіт про проведення районних, міських змагань з виду спорту.
4.2. При відсутності одного і більше з перелічених документів команда або спортсмен до змагань не допускається.
4.3. У змаганнях з легкоатлетичного кросу, легкої атлетики, «Старти надій» команди повинні мати «коротку» спортивну форму.
4.4. Учасники змагань з легкоатлетичного кросу, легкої атлетики, легкоатлетичного чотириборства, «Старти надій» повинні мати власні нагрудні номери.
 Учасники змагань з лижних гонок забезпечуються нагрудними номерами організацією, яка проводить змагання (обласна дитячо-юнацька спортивна школа).
4.5. Перезалік учасникам обласних змагань проводиться за умови їх участі в цей же час у складі збірних команд області, України в національних та міжнародних змаганнях, участі в проведенні навчально-тренувальних зборів у складі збірної команди України згідно з діючими правилами.
4.6. Засідання суддівської колегії та нарада з представниками команд у день приїзду на змагання з виду спорту о 15.00. Змагання з ігрових видів спорту починаються в день приїзду на змагання.  Представники команд обов’язково повинні бути присутні на нараді.
V. Фінансові витрати
5.1. Витрати, пов’язані з проведенням змагань (надання послуг з проведення змагань, харчування суддів, придбання призів, канцтоварів, грамот), за рахунок коштів обласного бюджету, передбачених на проведення обласних спортивно- масових заходів.
5.2. Витрати, пов’язані з відрядженням команд на змагання (проїзд, проживання, харчування, добові), за рахунок відряджаючих організацій.
5.3. Витрати, пов’язані з відрядженням недопущених до змагань команд, несуть винні в причинах недопущення особи.
VІ. Умови визначення переможців
6.1. Підсумки обласних спортивних ігор в комплексному заліку підводяться по найбільшій сумі очок, набраних командами (таблиця 1).
У змаганнях серед команд І групи в залік командам йдуть 8 кращих результатів,  серед команд ІІ групи - 7 кращих результатів, серед команд ІІІ групи - 4 кращих результати.
6.2. При однаковій сумі очок у двох або більше команд перевагу одержує команда району чи міста, яка має кращі показники в окремих змаганнях (більше перших, других і тощо місць).
6.3. За неучасть у фіналі з ігрових видів (ІІ група) команда вважається такою, що не закінчила змагання, очки не нараховуються. Команді, яка бере участь у змаганнях з легкоатлетичного кросу, легкої атлетики, легкоатлетичного чотириборства, лижних гонок, «Старти надій» в неповному складі, очки до загальнокомандного заліку не нараховуються.
                                                                                                                                          Таблиця 1
Зайняті місця
Нарахування очок
І група
ІІ група
ІІІ група
1
15
25
15
2
12
21
11
3
9
18
8
4
7
15
6
5
5
13
4
6
4
11
3
7
3
9

8

7

9

6

10

5

11

4

12

3


VІІ. Нагородження
7.1. Команди-переможниці та призери з видів спорту у своїх групах, переможці та призери в індивідуальних видах програми нагороджуються грамотами Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації.
7.2. У комплексному заліку перехідними кубками та дипломами Департаменту освіти і науки нагороджуються команди, які посіли І-ІІІ місця окремо по І, ІІ та ІІІ групах.
VІІІ. Порядок подачі протестів
8.1. Протести подаються в суддівську колегію згідно з правилами змагань з видів спорту.
8.2. При порушеннях цього Положення команди знімаються зі змагань.
ІХ. Терміни проведення змагань та програма обласних спортивних ігор школярів
9.1. До програми обласних спортивних ігор школярів включаються види спорту, що визнані в Україні.
9.2. Змагання за програмою обласних спортивних ігор школярів проводяться протягом кожного навчального року.
9.3. Змагання проводяться згідно правил, затверджених спортивними федераціями України та у відповідності до вікових груп з видів спорту.
9.4. Види спорту та терміни проведення (таблиця 2).
                                                                                                                                      Таблиця 2
Найменування заходу
Група
Термін проведення
Місце проведення
Урочисте відкриття обласних спортивних ігор школярів
І-ІІІ
жовтень
м. Суми
Легкоатлетичний крос
І-ІІІ
жовтень
м. Суми
Футбол
І
жовтень
м. Суми
Футбол (зональні змагання)
ІІ
жовтень
за призначенням
Футбол(фінальні змагання)
ІІ
квітень
м. Суми
Футбол
ІІІ
жовтень
м. Суми
Баскетбол (юнаки)
І
грудень
м. Суми
Баскетбол (юнаки, зональні змагання)
ІІ
грудень
за призначенням
Баскетбол (юнаки, фінальні змагання)
ІІ
лютий
м. Суми
Лижні гонки
І-ІІІ
лютий- березень
м. Суми
Футзал (дівчата)
І,ІІІ
лютий
м. Суми
Футзал (дівчата)
ІІ
березень
м. Суми
Волейбол (юнаки)
І
лютий
м. Суми
Волейбол (юнаки)
ІІІ
лютий
м. Суми
Волейбол (юнаки)
ІІ
березень
м. Суми
Волейбол (дівчата)
І
березень
м. Суми
Волейбол (дівчата)
ІІ
квітень
м. Суми
Волейбол (дівчата)
ІІІ
квітень
м. Суми
Баскетбол (дівчата)
І
квітень
м. Суми
Легкоатлетичне чотириборство
І-ІІІ
травень
м. Суми
Легка атлетика
І-ІІІ
травень
м. Суми
“Старти надій”
І-ІІ
травень
м. Суми

9.5. Дата проведення змагань з видів спорту та день приїзду надається до управлінь, відділів освіти виконкомів міських рад, районних державних адміністрацій письмово обласною дитячо-юнацькою спортивною школою до 1 вересня кожного навчального року.
9.6. Програма змагань:
Легкоатлетичний крос
 Змагання особисто-командні. У змаганнях беруть участь збірні команди школярів міст та районів, до складу яких входять юнаки та дівчата.
 Склад команди: 6 спортсменів, 1 тренер, 1 представник для І та ІІ груп;  4 спортсмени, 1 тренер, 1представник для ІІІ групи.
 Програма змагань:
юнаки старші 3000м;  юнаки молодші 1000м;  дівчата старші 1000м; дівчата молодші 1000м.
У залік командам І та ІІ груп зараховуються 4 кращі результати. Командам ІІІ групи - 3 кращі результати згідно з сумою зайнятих місць.
Футбол
Змагання командні. У змаганнях беруть участь збірні команди школярів міст та районів, до складу яких входять юнаки. Склад команди: 18 спортсменів, 1 тренер, 1 представник, 1 суддя. Тривалість гри - 2 тайми по 35 хвилин.
 У І групі змагання проводяться після жеребкування по двох підгрупах за круговою системою в одне коло. Після проведення ігор у підгрупах проводяться стикові матчі. Команда, яка посяде в одній з підгруп 4 місце, без стикової гри займає загальне 7 місце.
 У ІІІ групі змагання після жеребкування проводяться у двох групах за круговою системою в одне коло. Після проведення ігор у групах проводяться стикові матчі.
 У ІІ групі команди розподіляються згідно з територіальним принципом на чотири зони:
І зона: Краснопільський, В-Писарівський, Тростянецький райони;
ІІ зона: Буринський, Путивльський, Білопільський райони;
ІІІ зона: Недригайлівський, Сумський, Л-Долинський райони;
ІV зона: Кролевецький, Ямпільський, С-Будський райони.
Змагання в зонах проводяться за круговою системою в одне коло. Переможці зональних змагань розігрують між собою 1-4 місця у фінальних змаганнях за круговою системою в одне коло. Команди, які посядуть у зональних змаганнях другі місця, ділять між собою 5-8 місця без додаткових ігор. Команди, які посядуть треті місця, ділять 9-12 місця. У підсумкову таблицю результати других та третіх команд у зональних змаганнях заносяться за середнім показником. Для других команд - 6 місце, для команд, які посіли треті місця, - 10 загальне місце.
При однаковій кількості очок у кругових змаганнях перевагу має команда,що має: кращий показник в іграх між собою;кращу різницю забитих та пропущених м’ячів;  кількість забитих м’ячів.
 Якщо у стикових іграх (І та ІІІ групи) в основний час зафіксовано нічию, призначаються пенальті. При неявці на гру команді зараховується поразка - : +. Гравець, який отримує два попередження, пропускає одну гру. Після вилучення гравця з гри ним пропускається два матчі. Якщо у змаганнях братиме участь менше команд, ніж обумовлено положенням,   колегія може внести зміни до системи проведення змагань.  Команда, яка залишила поле до того, як пролунав фінальний свисток, знімається з подальшої участі у змаганнях.Тривалість гри - 2 тайми по 35 хвилин.
Лижні гонки
Змагання особисто-командні. У змаганнях беруть участь збірні команди школярів міст та  районів, до складу яких входять юнаки та дівчата.
Склад команди:
І група:  4 спортсмени юнаки, дівчата старші;
               4 спортсмени юнаки, дівчата молодші, 1 тренер, 1 представник.
ІІ група: 3 спортсмени юнаки, дівчата старші;
               3 спортсмени юнаки, дівчата молодші, 1 тренер, 1 представник.
ІІІ група: 2 спортсмени юнаки, дівчата старші;
                2 спортсмени юнаки, дівчата молодші, 1 тренер, 1 представник.
Програма змагань:
юнаки старші    10 км вільний стиль;  5 км класичний стиль;
юнаки молодші   5 км вільний стиль;  3 км класичний стиль;
дівчата старші    5 км вільний стиль;  3 км класичний стиль;
дівчата молодші   3 км вільний стиль; 3 км класичний стиль.
У залік командам І групи йде 6 кращих результатів у старших спортсменів (3 кращі результати в перший день, 3 кращі результати в другий) та 6 кращих результатів у молодших спортсменів (3+3).
У залік командам ІІ групи йде 4 кращі результати у старших спортсменів (2+2) та 4 кращі результати у молодших спортсменів (2+2).
У залік командам ІІІ групи йде 2 кращі результати у старших спортсменів (1+1) та 2 кращі результати у молодших спортсменів.
До заліку командної першості входять результати учасників індивідуальних гонок згідно з таблицею нарахування очок (таблиця 3), окремо для І,ІІ,ІІІ груп. Командна першість визначається найбільшою сумою очок, яку набрали учасники. При рівності очок перевага надається команді, учасники якої мають більше І, ІІ, ІІІ місць.
Таблиця 3
1 місце - 24 очка
5 місце - 13 очок
9 місце - 8 очок
13 місце – 4 очка

2 місце – 21 очко
6 місце – 11 очок
10 місце - 7 очок
14 місце - 3 очка

3 місце - 18 очок
7 місце - 10 очок
11 місце - 6 очок
15 місце - 2 очка

4 місце - 15 очок
8 місце - 9 очок
12 місце - 5 очок
16 місце - 1 очко


Легкоатлетичне чотириборство
Змагання особисто-командні. У змаганнях беруть участь збірні команди школярів міст та районів, до складу яких входять юнаки та дівчата 12-13 років.
Склад команди: 4 юнаки, 4 дівчини, 1 тренер, 1 представник для І групи;
                           3 юнаки, 3 дівчини, 1 тренер, 1 представник для ІІ групи;
                           2 юнаки, 2 дівчини, 1 тренер, 1 представник для ІІІ групи
Програма змагань: 60м, стрибки у довжину, метання м’яча, біг 500м (дівчата), 800м (юнаки).
У залік командам І групи йде 3 кращі результати у юнаків та 3 кращі результати у дівчат. У залік командам ІІ групи йде 2 кращі результати у юнаків та 2 кращі результати у дівчат. У залік командам ІІІ групи в залік йдуть 3 кращі результати.
Легка атлетика
Змагання особисто-командні. У змаганнях беруть участь збірні команди школярів міст та  районів, до складу яких входять юнаки та дівчата.
Склад команди:
І група 5 спортсменів (юнаки, дівчата старші); 5 спортсменів (юнаки, дівчата молодші), 1 тренер, 1 представник.
ІІ група 4 спортсмени (юнаки, дівчата старші);  4 спортсмени (юнаки, дівчата молодші), 1 тренер, 1 представник.
ІІІ група 3 спортсмени (юнаки, дівчата старші); 3 спортсмени (юнаки, дівчата молодші), 1 тренер, 1 представник.
Програма змагань:
юнаки: біг 100м, 200м, 400м, 800м, 1500м, 3000м (юнаки старші), 110м, 400м з бар’єрами, стрибки в довжину, потрійний стрибок, метання диска, метання списа, штовхання ядра, спортивна ходьба 5000м (юнаки старші), 3000м (юнаки молодші).
дівчата: біг 100м, 200м, 400м, 800м, 1500м, 3000м (дівчата старші), 100м м, 400м з бар’єрами, стрибки в довжину, потрійний стрибок, метання диска, метання списа, штовхання ядра, спортивна ходьба 5000м (дівчата старші) , 3000м (дівчата молодші).
Естафета 4х100м (2 юнаки, 2 дівчини незалежно від віку.)
Кожен учасник має право змагатись у двох видах програми та естафеті. На вид дозволяється заявляти не більше трьох учасників.
 У залік командам І групи йдуть 16 кращих результатів, ІІ групи 12 кращих результатів, ІІІ групи 9 кращих результатів. До заліку командної першості входять результати учасників, що посіли з 1 по 16 місце згідно з таблицею нарахування очок (таблиця 4), за умови виконання розрядних норм: старша вікова група – ІІІ розряду ( в метаннях І юнацького розряду ), молодша вікова група – ІІ юнацького розряду (в штовханні ядра та метаннях ІІІ юнацького розряду).
 При рівності очок у визначенні командної першості перевага надається команді, учасники якої мають більше перших, других і т. д. місць. Особиста першість у кожному виді програми визначається у відповідності до правил змагань.
Таблиця 4
1 місце - 24 очка
5 місце - 13 очок
9 місце - 8 очок
13 місце – 4 очка

2 місце – 21 очко
6 місце – 11 очок
10 місце - 7 очок
14 місце - 3 очка

3 місце - 18 очок
7 місце - 10 очок
11 місце - 6 очок
15 місце - 2 очка

4 місце - 15 очок
8 місце - 9 очок
12 місце - 5 очок
16 місце - 1 очко


Додатково на змаганнях учасникам всіх вікових категорій нараховуються додаткові очки незалежно від зайнятого місця і кількості видів, у яких вони виступали, за виконання нормативу Кандидата в майстри спорту – 20 очок, І розряду – 10 очок.
«Старти надій»
Змагання особисто-командні. У змаганнях беруть участь збірні команди загальноосвітніх навчальних закладів, до складу яких входять юнаки та дівчата.
Склад команди: 16 учнів (незалежно від статі, але з урахуванням виконання програми змагань), 1 тренер, 1 представник. У фінальних обласних змаганнях приймає участь паралель класу-переможця районних, міських змагань серед сьомих класів.
Програма змагань:
 1. біг 60м;
 2. біг 800м (дівчата), 1000м (юнаки);
3. стрибки в довжину з розбігу;
 4. метання м’яча на дальність;
5. піднімання тулуба в сід лежачи на підлозі за 1 хвилину;
6. естафета 8х50м ( 4 дівчини і 4 юнаки).
У залік командам йдуть: 14 кращих результатів з кожного виду (незалежно від статі);
естафета;
Загальнокомандне місце визначається по найменшій сумі зайнятих місць командою в кожному виді програми.
Спринтерський біг, біг на середні дистанції, стрибки в довжину з розбігу, піднімання тулуба, метання м’яча виконуються відповідно до умов виконання  державних тестів і нормативів фізичної підготовленості населення. Естафетний біг проводиться згідно правил з легкої атлетики.
Волейбол
Змагання командні. У змаганнях беруть участь збірні команди школярів міст та районів, до складу яких входять юнаки та дівчата. Склад команди: 10 спортсменів, 1 тренер, 1 представник.
Гра складається з трьох партій, до двох виграних партій однією з команд. Партію виграє та команда, яка першою набирає 25 очок, з перевагою в 2 очка. При рівній кількості перемог в партіях (1:1) вирішальна третя партія грається до 15 очок з мінімальною перевагою у 2 очки. За перемогу в зустрічі нараховується 2 очки, за поразку 1 очко.
 При однаковій кількості очок у двох або більше команд місця розподіляються:
по більшій кількості перемог у зустрічах між собою;
по кращому співвідношенню (шляхом ділення) забитих та пропущених м’ячів (очок) у зустрічах між собою;
по кращому співвідношенню(шляхом ділення) забитих та пропущених м’ячів (очок) у всіх іграх.
Система розіграшу визначається під час засідання суддівської колегії. Гравець є учасником, якщо він є в заявці і вписаний у протокол.
Баскетбол
Змагання командні. У змаганнях беруть участь збірні команди школярів міст та районів, до складу яких входять юнаки та дівчата. Склад команди: 12 спортсменів, 1 тренер, 1 представник, 1 суддя.
 Тривалість гри 4 тайми по 10 хвилин з зупинкою часу на виконання штрафних кидків та на хвилинну перерву. Перерва між першим-другим-третім-четвертим таймами 2 хвилини. Між другим та третім таймом – 10 хвилин. За перемогу нараховується 2 очка, за поразку -1 очко, за неявку – 0 очок. При однаковій кількості очок у двох або більше команд місця розподіляються:
по більшій кількості перемог у зустрічах між собою;
по кращому співвідношенню (шляхом ділення) забитих та
пропущених очок у зустрічах між собою;
по кращому співвідношенню (шляхом ділення) забитих та пропущених очок у своїх іграх.
Гравець вважається заявленим на гру, якщо він є в заявці і вписаний у протокол. Гравець, який отримав 3 технічних фоли, пропускає чергову гру.
Гравець, який отримав дискваліфікаційний фол, пропускає одну гру.
Змагання у І групі (міста) проводяться за круговою системою в одне коло в двох підгрупах з послідуючими стиковими іграми. Команда, яка в одній із підгруп посяде 4 місце, автоматично посідає 7 загальне місце.
 Змагання серед юнаків у ІІ групі проводяться за територіальним принципом:
1 зона: Серединобудський, Ямпільський, Кролевецький райони;
2 зона : Сумський, Липоводолинський, Недригайлівський райони;
3 зона: Білопільський, Путивльський, Буринський райони;
4 зона: Краснопільський, Великописарівський, Тростянецький райони.
 Змагання в зонах проводяться за круговою системою в одне коло.
Переможці зональних змагань розігрують між собою у фінальній частині змагань 1-4 місця за круговою системою в одне коло. Команди, які в зональних змаганнях посідають другі місця, ділять між собою 5-8 місця. Команди, які посіли треті місця, ділять між собою 9-12 місця. У підсумкову таблицю заноситься середній показник для всіх команд, які
зайняли 2-3 місця. Для другого місця - 6, для третього – 10. Якщо у змаганнях братиме участь менше команд, ніж обумовлено цим Положенням, суддівська колегія може внести зміни до системи проведення змагань.
Футзал
Змагання командні. У змаганнях беруть участь збірні команди школярів міст та районів, до складу яких входять дівчата. Склад команди: 12 спортсменів, 1 тренер, 1 представник.
Змагання проводяться за круговою системою в одне коло у двох підгрупах з подальшими стиковими іграми окремо серед команд І, ІІ, ІІІ груп. Команди, які посіли І та ІІ місце в минулорічних змаганнях, під час жеребкування розводяться по різних підгрупах. Змагання проводяться згідно зправилами гри з футзалу. Суддівська колегія може внести зміни до системи проведення змагань у залежності від кількості команд - учасниць.           Тривалість гри - 2 тайми по 20 хвилин.
 Х. Безпека при проведенні обласних
спортивних ігор школярів
10.1. Відповідно до пункту 9 Положення про порядок підготовки спортивних споруд та інших спеціально відведених місць для проведення масових спортивних та фізкультурно-видовищних заходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 1998 року № 2025, з метою координації діяльності щодо проведення заходів, забезпечення безпекиучасників і глядачів організаторами заходів (обласна дитячо-юнацька спортивна школа) утворюються робочі комісії, до складу яких включаються відповідні фахівці, представники від організаторів заходу, власників спортивної споруди, інших зацікавлених установ і організацій.
10.2. Робочі комісії не менше ніж за 4 години до початку змагань складають протокол про можливість проведення заходу, який засвідчують представник обласної дитячо-юнацької спортивної школи, власник спортивної споруди, керівник спортивної споруди, головний суддя заходу (форма протоколу додається).
10.3. Протокол є обов’язковим документом, що додається до звіту головної суддівської колегії.
 Невиконання вимог передбачених цим розділом, тягне за собою відповідальність, передбачену законодавством України.



Комментариев нет:

Отправить комментарий

Обласний «Олімпійський урок»

У легкоатлетичному манежі СумДУ пройшов обласний «Олімпійський урок» 26 вересня 2017року в легкоатлетичному манежі Сумського держав...