Новини спорту

Підсумки Олімпіади-2018

Збірна Норвегії виграла медальний залік зимових Олімпійських ігор, що завершилися у південнокорейському Пхьончхані.
Норвежці завоювали 39 медалей, 14 з яких - "золоті", 14 - "срібні" та 11 - "бронзові".
Другу позицію посіла команда Німеччини, у якої також 14-ть перших місць, але за рахунок меншої кількості "срібних" медалей німці і поступилися скандинавам: у Німеччини 10 "срібних" та 7 "бронзових" медалей.
На третій позиції олімпійського рейтингу залишилася збірна Канади - 29 нагород (11-8-10).
Збірна України з одним "золотом" Олександра Абраменка у фрістайлі розділила 21-ше місце з командою Угорщини.
В останній день змагань чергове досягнення здобула норвежська лижниця Маріт Бьорген, яка виграла марафон на 30 км. Після цієї перемоги в активі Бьорген стало 14-ть медалей (8-4-2) і вона стала найбільш титулованою спортсменкою в історії Олімпійських ігор.
За цим показником Бьорген обійшла біатлоніста Оле-Ейнара Бйорндалена, в якого 13 нагород. До того ж саме перемога Бьорген в останній день змагань дозволила Норвегії виграти медальний залік.
Мала шанс обійти скандинавів в медальному рейтингу і Німеччина. Але Бундестім у фіналі хокейного турніру в овертаймі програв команді ОАР (атлетам з Росії) з рахунком 4:3. За хвилину до закінчення третього періоду німецькі хокеїсти вигравали 3:2, але не зуміли втримати перемогу.
Ігри у Пхьончхані відвідало понад 1,3 млн уболівальників.


Олімпіада-2018

Календар Олімпіади-2018
Зимові Олімпійські ігри 2018  — двадцять треті зимові Олімпійські ігри, які відбудуться з 9 по 25 лютого 2018 року у місті Пхенчхані (Південна Корея).
Україна залишається єдиною країною Європи, що не купила прав на трансляцію Олімпійських ігор 2018, вже точно не буде акредитованих журналістів на змаганнях, незважаючи на те, що ціна трансляція була знижена з 5 млн євро до 5 млн доларів за пакет трансляцій Олімпійських ігор 2018 та 2020. 1 грудня 2017 року о 16:30 відбудеться засідання Кабміну, на якому буде прийняте остаточне рішення щодо купівлі обмежених прав на отримання телевізійної картинки без безпосередньої присутності на події. 3 січня 2018 року Національна суспільна телерадіокомпанія України повідомила про купівлю прав на трансляціюОлімпійських ігор 2018 та 2020 років.

Учасники

  • 95 команд будуть представлені принаймні одним спортсменом (92 країни та делегація з Росії під олімпійським прапором).
  • Шість націй дебютують на зимових Олімпійських іграх: Еквадор, Еритрея, Косово, Малайзія, Нігерія та Сінгапур.
  • Спортсмени з Кайманових Островів, Домініки та Перу, однак всі три олімпійські комітети повернули свої квоти Міжнародній федерації лижного спорту.
  • Спортсменам з Північної Кореї буде дозволено перетнути демілітаризовану зону на шляху до Південної Кореї. Північна Корея домовилась з Південною Кореєю надіслати своїх спортсменів для участі в змаганнях. Дві нації будуть йти під одним прапором на церемонії відкриття.

Відсторонення збірної Росії

Міжнародний Олімпійський комітет відсторонив від участі в Олімпійських іграх 2018 року збірну Росії за зловживання допінгом. Росіянам на Олімпіаді заборонено використовувати російську символіку, прапор та гімн.
Приводом для цього стали чисельні викриті ще на Олімпіаді-2014 в Сочі випадки використання російськими спортсменами допінгу. За ними послідували скандальний документальний фільм німецького режисера Х.Зепельта, призначене WADA розслідування та доповідь Річарда Макларена, а також власне визнання та речові докази втікача на Захід головного «хіміка» та офіційного голови Антидопінгової лабораторії Росії Григорія Родченкова. Розслідування довело існування таємної державної програми допінгу, яку підтримували НОК РФФСБросійський уряд та лабораторія РУСАДА.

На засіданні виконкому МОК, яке відбулося в Лозанні 5 грудня 2017, було прийнято рішення дискваліфікувати Олімпійський комітет Росії, усунути збірну РФ від участі в Олімпіаді-2018, призупинити в МОК членство президента Олімпійського комітету Росії Олександра Жукова, довічно відсторонити віце-прем'єра РФ Віталія Мутко і колишнього заступника міністра спорту РФ Нагорного від відвідування Олімпіад. Крім того МОК наклав на Олімпійський комітет Росії штраф у розмірі 15 мільйонів доларів для відшкодування витрат МОК на розслідування.

Олімпіада-2018

Олімпійське селище в Пхьончхані – відкрито!
Картинки по запросу олімпійське селище 2018 фото
1 лютого за участю президента Міжнародного Олімпійського Комітету Томаса Баха у Пхьончхані урочисто відкрили Олімпійське селище.
Оглянувши номери, Томас Бах зауважив, що вони зручні й просторі, атлети мають почуватись у них дуже добре.
«Олімпійське селище - місце для спортсменів і кожного олімпійця. Тут оживає олімпійський дух», - сказав президент МОК.
Як зазвичай на зимових Іграх, для проживання спортсменів зведено два Олімпійські селища – у Пхьончхані (гірський кластер) та у Каннині (на узбережжі), які відповідатимуть усім вимогам для комфортного перебування атлетів протягом усього часу змагань.
За доброю традицією, всі будівлі, які протягом 16 днів служитимуть справжньою домівкою для учасників з-понад 90 країн, після Ігор отримають нових власників – місцеве населення, яке вже придбало ці квартири.
В урочистій церемонії відкриття селища взяла участь і шеф-місії збірної команди України на XXIII зимові Олімпійські ігри Анна Сорокіна, яке з нетерпінням очікує на перших наших спортсменів – представників санного спорту й біатлону, які прибудуть завтра, 2 лютого.


Бокс

Усик – Брієдіс: результат бою

Усик – Брієдіс: хто переміг
Переможцем бою Усик – Брієдіс став українець. Поєдинок тривав усі 12 раундів, відтак, хто вийде до фіналу Всесвітньої боксерської суперсерії, вирішували судді. Зауважимо, що до цього протистояння жоден із боксерів не зазнавав поразок на профі-рингу.
Українець Олександр Усик у півфіналі Всесвітньої боксерської суперсерії (WBSS) тріумфував над латвійцем Майрісом Брієдісом. Бій проходив у Ризі та тривав усі 12 раундів. У підсумку двоє з трьох суддів присудили перемогу Усику, а один – констатував нічию: 114:114, 115:113, 115:113. Отже, український боксер – у фіналі.

Теніс

Марта Костюк: що відомо про 15-річну сенсаційну українську тенісистку

Марта Костюк - біографія юної тенісистки

Спортивні успіхи Марти Костюк

Влітку 2013 року на турнірі ТЕ серед дівчаток до 12-ти років Марта стала чемпіонкою і в одиночному розряді, і в парі з Анною Молчановою. Ще через рік Костюк у складі збірної України перемогла на Europe Nations Challenge, чемпіонаті континенту серед 12-річних.
У 2016 році Марта Костюк в складі жіночої збірної України у віці до 14 років разом з Дарією Снігур та Дариною Лопатецкой стала переможницею чемпіонату світу в своїй віковій категорії.
У цьому ж році Костюк видала серію з 13-ох перемог поспіль, завдяки чому здобула два юніорських титули і завершила рік у першій трійці світового рейтингу серед 14-річних.
Та найбільших успіхів у своїй поки доволі короткій кар’єрі Марта Костюк здобула у 2017 році. На дебютному для себе Australian Open серед юніорок Марта стала чемпіонкою. Найскладніше випробування чекало на Костюк у фіналі, де їй протистояла перша ракетка Australian Open та переможниця іншого турніру "Великого шолому" Roland Garros – Ребека Масарова зі Швейцарії, яка старша від Марти на три роки. Цій тенісистці Марта майже без шансів програла влітку 2016-го у фіналі Відкритого чемпіонату Німеччини. Але цього разу вона не встояла проти українки – 7:5, 1:6, 6:4.
У Мельбурні Марта Костюк ледве не стала наймолодшою переможницею Відкритого чемпіонату Австралії у історії. 14-річна українка виявилася лише на п'ять днів старшою за росіянку Анастасію Павлюченкову, яка виграла цей турнір "Великого шолому" у 2006 році.
Окрім Костюк на юніорському рівні у Австралії в 2014 році перемагала лише одна українка – Ангеліна Калініна, яка у 2014 році виграла парний турнір у дуеті з росіянкою Єлизаветою Кулічковою.
Проте наші тенісисти вигравали інші юніорські турніри "Великого шолому". У 1991 році Андрій Медведєв у 16 переміг на Roland Garros, у 2004-му 17-річна Катерина Бондаренко тріумфувала на Вімблдоні, а у 2010-му 15-річна Еліна Світоліна здобула титул переможниці відкритого чемпіонату Франції.
За успіхом на Australian Open пішли тріумфи на US Open в парному розряді і юніорському Підсумковому турнірі, а також перший трофей на дорослому рівні – турнір з призовим фондом 25 тисяч доларів в угорському місті Дунакесі.

Теніс

Світоліна – знову третя і неймовірний прорив Марти Костюк: оновлений рейтинг WTA


Еліна Світоліна знову стала третьою ракеткою світу
Еліна Світоліна знову стала третьою ракеткою світу 
Після закінчення турніру Australian Open, перемогу у якому вперше у своїй кар'єрі здобула данська тенісистка Каролін Возняцкі, оприлюднено оновлений рейтинг жіночої тенісної асоціації.

Найкраща українська тенісистка Еліна Світоліна знову повернулась на третю позицію і претендує на звання найкращої тенісистки січня 2018 року.Саме Возняцкі стала новою першою ракеткою світу, посунувши з вершини на другу позицію румунку Сімону Халеп.
У своєму Instagram українка зазначає, що рада повернутись на "бронзову" сходинку WTA і каже, що зараз час перезавантажитись і рухатись вперед.
Варто також відзначити прорив у світовому рейтингу ще однієї української тенісистки – 15-річної Марти Костюк, яка стала своєрідною сенсацією Australian Open.
Костюк піднялась у рейтингу WTA одразу на 278(!) позицій і стала 243-ю ракеткою світу.

Біатлон

Картинки по запросу фото українських біатлоністок
Змішана естафета в Ріднау поставила знак оклику за підсумками виступу української збірної на чемпіонаті Європи!


Наша команда, в складі якої на старт вийшло одразу три майбутніх олімпійця, була записним фаворитом цієї гонки. Однак, для того, щоб підтвердити лідерський статус, довелося докласти чимало зусиль.

Сюжет гонки для України набув характеру трилера на першому етапі, коли Юлія Журавок з невластивою для себе неточністю провела два вогневі рубежі. Можливо, причиною трьох запасних патронів Юлі став вітер, який посилився, до чого спортсменам довелося підлаштовуватися додатково. Але на трасі Журавок трималася гідно, і, незважаючи на 13-у позицію на передачі естафети, півхвилинне відставання не виглядало катастрофічним.

Тим більше, що далі за справу взялася найтитулованіша біатлоністка цього чемпіонату Ірина Варвинець. Іра стріляла не тільки традиційно швидше за всіх суперниць, а й ідеально точно! Правда, втома від чотирьох проведених в Ріднау стартів привела до того, що по дистанції вона трохи поступалася шведці Еммі Нільссон і Анастасії Загоруйко, які йщли попереду, але після двох жіночих етапів міксту Україна була вже п'ятою, а відставання від лідерів скоротилося до 25-ти секунд.

Вигравати золото для команди, а заодно і підтверджувати слова Юрая Санітри про прогрес на шляху до Олімпіади, потрібно було нашим чоловікам. І впоралися вони з цим бездоганно! Артем Прима так і зовсім провів практично ідеальний етап, відпрацювавши рубежі з одним запасним і вивівши нашу естафету в лідери з перевагою в 11 секунд над росіянами, що йшли другими!

Завдання Дмитра Підручного було не тривіальним: утримати цю перевагу в протистоянні з швидким Олександром Логіновим. І Діма змусив понервувати, коли на стійці спочатку залишив незакритою одну мішень, а потім не зміг потрапити і першим запасним патроном. Однак, Логінов нервував ще більше - у вирішальний момент помилився три рази, і на виході відстань між двома лідерами була 16 секунд на користь українця, який спокійно довів справу до перемоги!

Завоювавши друге золото чемпіонату Європи, Україна вийшла на друге загальнокомандне місце за підсумками турніру з активом в два золота і одне срібло. Вітаємо, Команда!

Тепер - всі думки про Пхенчхан. Два тижні є для того, щоб нанести останні мазки на картину підготовки команди до головного старту чотириріччя. І результат сьогоднішньої гонки дозволяє зі стриманим оптимізмом очікувати старту Олімпіади.

Змішана естафета
1.  Україна (0+6) 1:11:40.1
2.  Росія (0+9) +11.7
3.  Норвегія (0+4) +33.2
4.  Франція (0+11) +39.6
5.  Чехія (0+9) +1:19.2
6.  Швеція (0+7) +1:24.8
7.  Німеччина (0+12) +1:29.4
8.  Болгарія (0+8) +1:50.4


Комментариев нет:

Отправить комментарий

Обласний «Олімпійський урок»

У легкоатлетичному манежі СумДУ пройшов обласний «Олімпійський урок» 26 вересня 2017року в легкоатлетичному манежі Сумського держав...